Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Z bronom pogleduje proti evropskemu prvenstvu

V Varšavi, v glavnem poljskem mestu je potekalo Odprto prvenstvo te države. Tekmovanje so izpeljali v treh kategorijah – kadetski, mladinski in članski. Večina Slovencev, ki se je borila v Varšavi, je tekmovala prvi dan. Edini, ki je imel v nedeljo borbene dolžnosti, je bil Nik Auguštin, ki je zastopal slovenske barve v najtežji mladinski kategoriji, kategoriji nad 78 kilogramov. Mladi tekmovalec Red Powerja je odlično odprl turnir, saj je dvoboj proti Francozu Emmanuelu Humbertu dobil z visoko razliko v točkah. Zmagal je z 21:7. Z njo si je že zagotovil medaljo. V polfinalu je Avguština testiral domačin Kamil Borowski. Kasnejši zmagovalec turnirja je bil nekoliko boljši, dvoboj je dobil z 11:7. Borowski je z razliko štirih točk dobil tudi finale, v katerem je z 12:8 slavil nad Francozom Tomom Soragno. Odprto prvenstvo Poljske, ki je štelo tudi za pokal Varšave, je našim kadetom in mladincem prišlo prav, saj oboje v tem letu čaka še evropsko prvenstvo. Kadete od petega do osmega oktobra, mladince pa od drugega do četrtega novembra. Kadete bo pot popeljala v Budimpešto. Prijavljenih jih je 459. Slovenijo bodo zastopali Domen Molj (-37 kg), Rok Motaln (-41 kg), Lin Kovačič (- 49 kg), Nemanja Vasić (-53 kg), Leon Lenart Draškovič (-65 kg), Lucija Bujas (- 41 kg), Ana Ranđelović (-47 kg), Larisa Lončarič (-55 kg). Prijave za kadetsko prvenstvo so že zaključene, medtem ko so za mladince, ki se bodo merili v ciprski Larnaki odprte do 10 oktobra. Do danes so prijavljeni reprezentanti Švice, Francije, Hrvaške in Nizozemske.

Tekma svetovnega pokala v Varšavi (drugi tekmovalni dan)