Zadnji dan prvenstva Hrvati do treh medalj

Včeraj so v ciprski Larnaki končali z 21. mladinskim evropskim prvenstvom. Štiridnevni turnir so izpeljali v Atletskem centru Kition. Ciprska taekwondo zveza je že tretjič v svoji zgodovini organizirala tekmovanje pod nadzorom evropske taekwondo zveze. Tokrat je tekmovalo 500 mladincev iz 41. držav. Slovencev je bilo sedem. Zadnji dan sta tekmovala Tilen Ajhmajer (kategorija do 68 kilogramov) in Aleks Rogič (kategorija do 55 kilogramov). Žal nista bila uspešnejša od drugih naših reprezentantov, saj sta se od tekmovanja poslovila po prvem dvoboju. Aleks Rogić je sicer zaostal le za dve točki za Ircem Adamom Nugentom, izgubil je z rezultatom 18:20. Tilna Ajhmajerja pa je s 5:20 premagal Francoz lyve Stone Celin. Predsednik evropske zveze, Sakis Pragalos je ob zaključku tekmovanja dejal: »Rad bi se zahvalil predsedniku ciprske taekwondo zveze, gospodu Phoivosu Christouju za njegovo aktivno sodelovanje, saj je pripomogel, da se je dogodek učinkovito odvijal. Takšna prvenstva so ključna za prihodnost taekwondoja, ki ga predstavljajo ti mladi ljudje. Za evropsko zvezo je zelo pomembno, da v kar se da vrhunskih pogojih pripravi zelo kakovostno tekmovanje. Vedno z veseljem gledamo mlade talentirane športnike, ki tekmujejo po novih pravilih in prihajajo do prepotrebnih izkušenj. Z udeležbo na prvenstvu bodo lahko izboljšali svoje predstave«.

Kar se medalj tiče, so bili na prvenstvu poglavje zase ruski mladinci, ki so jih osvojili neverjetnih 26! Turki so prišli do treh zlatih medalj, srebrne in dveh bronastih, ter so z njimi osvojili drugo mesto v skupnem seštevku. Na tretje mesto so se uvrstili Hrvati, ki so četrti tekmovalni dan osvojili tri medalje, skupno so zbrali šest medalj. Med mladinci so po številu medalj pred Turki in Italijani zmagali Rusi, med mladinkami pa so se za Rusinjami uvrstile Hrvatice in Nemke.