Zaustavili so ju v tretjem krogu

Prvi dan tekmovanj na evropskem Predsednikovem pokalu je bil namenjem dvobojem v ženski konkurenci. Slovenijo sta v Turčiji zastopala Ana Petrušić in Dunja Lemajić. Obe sta turnir odlično odprli. Lamajićeva je ugnala Čehinjo Iveto Jirankovo s 5:4. Petrušićeva je bila še bolj prodorna, saj je Rusinjo Olgo Smolino premagala s 14:8. V tretjem krogu je bila Dunja enakovredna Srbkinji Nadji Savković, ki si je obstanek na turnirju zagotovila z zlato točko v dodatni rundi. Tudi Ana se je zaustavila v tretjem krogu, ko jo je tesno, s 13:11 premagala Nemka Medaline Folgmann. Sicer pa je bil “ženski” dan v Antalyi razburljiv in kakovosten. Za to so poskrbele vrhunske tekmovalke, ki imajo izkušnje iz olimpijskih dvobojev – Srbkinji Tijana Bogdanović in Milica Mandić, pa Angležinji Lauren Williams in Bianca Walkden. Na koncu so se najbolj znane tudi povzpele na najvišjo stopničko. V osmih težnostnih kategorijah je nastopilo 281 bork. Največ, 43 jih je bilo v kategoriji do 53 kilogramov, kjer se je borila tudi Petrušićeva. Najmanj, (29) a še vedno v zelo spodobni številčni zasedbi je bila popolnjena kategorija do 73 kilogramov. Na žalost si je nogo poškodovala Angležinja Williamsova, ki je sicer osvojila prvo mesto, a je ni bilo na podelitvi medalj. Namesto Lauren je medaljo prevzela njena reprezentančna kolegica Bianca Walkden. Gledano v celoti, so bile najbolj uspešne Turkinje, medalj pa so se veselili še v reprezentancah Velike Britanije, Cipra, Srbije, Hraške, Rusije, Azerbajdžana, Tunizije, Francije, Španije, Ukrajine in Poljske.

Drugi tekmovalni dan je namenjem moškim kategorijam. Mi bomo z zanimanjem zrli v tisto, v kateri tekmuje Ivan Trajković. Žreb mu je v prvem krogu namenil domačina Orkuna Ateslija. Naš reprezentant je na turnirju četrti nosilec, tako da se lahko šele v polfinalu bori z prvim nosilcem, Rusom Larinom. Če bosta upravičila svojo mesto na svetovni lestvici, bosta drugi polfinalni par sestavljala Nemec Bachmann in Kazahstanec Duisebay.